David Orr, Cook County Clerk
         
Vital Records
Elections - Suburban Cook County
Real Estate and Tax Services
Ethics Filings
County Board Proceedings
News Room
?

Candidates - November 04, 2014 Gubernatorial General Election

Read candidate statements by clicking on a candidate's name. Any candidate who submitted a statement to the Clerk's office will appear as a blue hyperlink.

Senator, U.S.

6 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Richard J. Durbin Democratic 1
James D. 'Jim' Oberweis Republican 2
Sharon Hansen 3

Representative, 1st District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Bobby L. Rush Democratic 34
Jimmy Lee Tillman Republican 35

Representative, 2nd District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Robin Kelly Democratic 34
Eric M. Wallace Republican 35

Representative, 3rd District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Daniel William Lipinski Democratic 34
Sharon M. Brannigan Republican 35

Representative, 4th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Luis V. Gutierrez Democratic 34
Hector Concepcion Republican 35

Representative, 5th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Mike Quigley Democratic 34
Vince Kolber Republican 35
Nancy Wade 36

Representative, 6th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Michael Mason Democratic 34
Peter J. Roskam Republican 35

Representative, 7th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Danny K. Davis Democratic 34
Robert L. Bumpers Republican 35

Representative, 8th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Tammy Duckworth Democratic 34
Larry Kaifesh Republican 35

Representative, 9th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Janice D. Schakowsky Democratic 34
Susanne Atanus Republican 35

Representative, 10th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Brad Schneider Democratic 34
Robert Dold Republican 35

Representative, 11th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Bill Foster Democratic 34
Darlene Senger Republican 35

Governor and Lieutenant Governor, State of Illinois

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Pat Quinn & Paul Vallas Democratic 7
Bruce Rauner & Evelyn Sanguinetti Republican 8
Chad Grimm & Alexander Cummings 9

Attorney General, State of Illinois

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Lisa Madigan Democratic 14
Paul M. Schimpf Republican 15
Ben Koyl 16

Secretary of State, State of Illinois

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Jesse White Democratic 19
Michael Webster Republican 20
Christopher Michel 21

Comptroller, State of Illinois

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Sheila Simon Democratic 24
Judy Baar Topinka Republican 25
Julie Fox 26

Treasurer, State of Illinois

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Michael W. Frerichs Democratic 29
Tom Cross Republican 30
Matthew Skopek 31

State Senator, 3rd District

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Mattie Hunter Democratic 37

State Senator, 6th District

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
John J. Cullerton Democratic 37
Stefanie Linares Republican 38

State Senator, 9th District

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Daniel Biss Democratic 37

State Senator, 12th District

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Steven Landek Democratic 37

State Senator, 15th District

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Napoleon Harris Democratic 37

State Senator, 18th District

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Bill Cunningham Democratic 37
Shaun Colin Murphy Republican 38

State Senator, 24th District

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Suzanne Glowiak Democratic 37
Chris Nybo Republican 38

State Senator, 27th District

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Matt Murphy Republican 37

State Senator, 30th District

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Terry Link Democratic 37
Don Wilson Republican 38

State Senator, 39th District

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Don Harmon Democratic 37

State Representative, 1st District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Daniel J. Burke Democratic 40

State Representative, 2nd District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Edward J. Acevedo Democratic 40

State Representative, 3rd District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Luis Arroyo Democratic 40

State Representative, 4th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Cynthia Soto Democratic 40

State Representative, 5th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Kenneth 'Ken' Dunkin Democratic 40
Collin Johnson Republican 41

State Representative, 6th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Esther Golar Democratic 40

State Representative, 7th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Emanuel 'Chris' Welch Democratic 40

State Representative, 8th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
La Shawn K. Ford Democratic 40

State Representative, 9th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Arthur Turner Democratic 40

State Representative, 10th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Pamela Reaves-Harris Democratic 40
Mark Calonder Republican 41

State Representative, 11th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Ann M. Williams Democratic 40

State Representative, 12th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Sara Feigenholtz Democratic 40

State Representative, 13th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Gregory Harris Democratic 40

State Representative, 14th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Kelly M. Cassidy Democratic 40
Denis Detzel Republican 41

State Representative, 15th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
John C. D'Amico Democratic 40
Gregory A. Bedell Republican 41

State Representative, 16th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Lou Lang Democratic 40

State Representative, 17th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Laura Fine Democratic 40
Kathleen Myalls Republican 41

State Representative, 18th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Robyn Gabel Democratic 40

State Representative, 19th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Robert Martwick Democratic 40

State Representative, 20th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Mo Khan Democratic 40
Michael P. McAuliffe Republican 41

State Representative, 21st District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Silvana Tabares Democratic 40

State Representative, 22nd District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Michael J. Madigan Democratic 40

State Representative, 23rd District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Michael J. Zalewski Democratic 40

State Representative, 24th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Elizabeth 'Lisa' Hernandez Democratic 40

State Representative, 25th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Barbara Flynn Currie Democratic 40

State Representative, 26th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Christian L. Mitchell Democratic 40
Jacob 'Coby' Hakalir Republican 41

State Representative, 27th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Monique D. Davis Democratic 40

State Representative, 28th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Robert 'Bob' Rita Democratic 40

State Representative, 29th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Thaddeus Jones Democratic 40

State Representative, 30th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
William 'Will' Davis Democratic 40

State Representative, 31st District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Mary E. Flowers Democratic 40

State Representative, 32nd District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Andre Thapedi Democratic 40

State Representative, 33rd District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
"Marcus C. Evans, Jr." Democratic 40

State Representative, 34th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
"Elgie R. Sims, Jr." Democratic 40
Mark Ekhoff Republican 41

State Representative, 35th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Frances Ann Hurley Democratic 40
Victor C. Horne Republican 41

State Representative, 36th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Kelly M. Burke Democratic 40

State Representative, 37th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Nichole Serbin Democratic 40
Margo McDermed Republican 41

State Representative, 38th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Al Riley Democratic 40
Anthony Granata Republican 41

State Representative, 39th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Will Guzzardi Democratic 40

State Representative, 40th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
"Jaime M. Andrade, Jr." Democratic 40

State Representative, 43rd District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Anna Moeller Democratic 40
Jeffrey A. Meyer Republican 41

State Representative, 44th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Fred Crespo Democratic 40
Ramiro Juarez Republican 41

State Representative, 45th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Jenny M. Burke Democratic 40
Christine Jennifer Winger Republican 41

State Representative, 47th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Patricia R. 'Patti' Bellock Republican 40

State Representative, 49th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Mike Fortner Republican 40

State Representative, 51st District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
"Ed Sullivan, Jr." Republican 40

State Representative, 52nd District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Bill Downs Democratic 40
David McSweeney Republican 41

State Representative, 53rd District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
David Harris Republican 40

State Representative, 54th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Laddi K. Singh Democratic 40
Tom Morrison Republican 41

State Representative, 55th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Martin J. Moylan Democratic 40
Mel Thillens Republican 41

State Representative, 56th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Michelle Mussman Democratic 40
Jim Moynihan Republican 41

State Representative, 57th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Elaine Nekritz Democratic 40
Bill Grossi Republican 41

State Representative, 58th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Scott Drury Democratic 40
Mark Neerhof Republican 41

State Representative, 59th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Carol Sente Democratic 40
Leslie Munger Republican 41

State Representative, 77th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Kathleen Willis Democratic 40

State Representative, 78th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Camille Lilly Democratic 40

State Representative, 80th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Anthony DeLuca Democratic 40

State Representative, 82nd District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Jim Durkin Republican 40

Board President, Cook County

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Toni Preckwinkle Democratic 55

Assessor, Cook County

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Joseph Berrios Democratic 59

Clerk, Cook County

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
David D. Orr Democratic 56

Sheriff, Cook County

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Thomas J. Dart Democratic 57

Treasurer, Cook County

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Maria Pappas Democratic 58

Commissioner, Cook County Board, 1st District

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Richard R. Boykin Democratic 60

Commissioner, Cook County Board, 2nd District

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Robert B. Steele Democratic 60

Commissioner, Cook County Board, 3rd District

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Jerry 'Iceman' Butler Democratic 60

Commissioner, Cook County Board, 4th District

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Stanley S. Moore Democratic 60

Commissioner, Cook County Board, 5th District

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Deborah Sims Democratic 60

Commissioner, Cook County Board, 6th District

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Joan Patricia Murphy Democratic 60

Commissioner, Cook County Board, 7th District

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Jesus G. Garcia Democratic 60

Commissioner, Cook County Board, 8th District

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
"Luis Arroyo, Jr." Democratic 60

Commissioner, Cook County Board, 9th District

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Frank L Mc Partlin Democratic 60
Peter N. Silvestri Republican 61

Commissioner, Cook County Board, 10th District

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Bridget Gainer Democratic 60

Commissioner, Cook County Board, 11th District

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
John P. Daley Democratic 60
Carl Segvich Republican 61

Commissioner, Cook County Board, 12th District

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
John Fritchey Democratic 60

Commissioner, Cook County Board, 13th District

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Larry Suffredin Democratic 60

Commissioner, Cook County Board, 14th District

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Gregg Goslin Republican 60

Commissioner, Cook County Board, 15th District

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Michael A Urban Democratic 60
Timothy O. Schneider Republican 61

Commissioner, Cook County Board, 16th District

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Jeffrey R. Tobolski Democratic 60

Commissioner, Cook County Board, 17th District

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Jim Hickey Democratic 60
Elizabeth 'Liz' Doody Gorman Republican 61

Commissioner, Cook County Board of Review, 3rd District

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
"Larry Rogers, Jr." Democratic 62

Commissioner, Metropolitan Water Reclamation District, MWRD

6 Year Term, Vote For 3
Candidate Name Party Ballot #
Cynthia M. Santos Democratic 45
Frank Avila Democratic 46
Timothy 'Tim' Bradford Democratic 47
James (Jim) Parrilli Republican 48
Herb Schumann Republican 49
R. Cary Capparelli Republican 50
Karen Roothaan 51
George Milkowski 52
Michael Smith 53

Superintendent, Kane County Regional Office of Education

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Patricia A. Dal Santo Republican 63

Superintendent, Lake County Regional Office of Education

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Roycealee J. Wood Republican 63

Superintendent, DuPage County Regional Office of Education

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Darlene J. Ruscitti Republican 63

Trustee, La Grange Highlands Sanitary District

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Constance Livingston Nonpartisan 90

Trustee, South Lyons Township Sanitary District

4 Year Term, Vote For 2
Candidate Name Party Ballot #
Susan M. Felice Nonpartisan 90
Michael G. Grace Nonpartisan 91

Trustee, South Palos Township Sanitary District

4 Year Term, Vote For 2
Candidate Name Party Ballot #
Lawrence M. Pichman Nonpartisan 90
Peter F. Costa Nonpartisan 91

Judge, Illinois Appellate Court, 1st District (Vacancy of Gordon)

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Shelly A. Harris Democratic 65

Judge, Illinois Appellate Court, 1st District (Vacancy of Murphy)

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
David Ellis Democratic 66

Judge, Illinois Appellate Court, 1st District (Vacancy of Steele)

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
John B. Simon Democratic 67

Judge, Cook County Judicial Circuit (Vacancy of Arnold)

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Bridget Anne Mitchell Democratic 68

Judge, Cook County Judicial Circuit (Vacancy of Burke)

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Maritza Martinez Democratic 69

Judge, Cook County Judicial Circuit (Vacancy of Connors)

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Kristal Rivers Democratic 70

Judge, Cook County Judicial Circuit (Vacancy of Egan)

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Daniel J. Kubasiak Democratic 71

Judge, Cook County Judicial Circuit (Vacancy of Phelps Felton)

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Patricia O'Brien Sheahan Democratic 72

Judge, Cook County Judicial Circuit "(Vacancy of Howse, Jr.)"

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Caroline Kate Moreland Democratic 73

Judge, Cook County Judicial Circuit (Vacancy of Lowrance)

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Thomas J. Carroll Democratic 74

Judge, Cook County Judicial Circuit (Vacancy of McDonald)

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Cynthia Y. Cobbs Democratic 75

Judge, Cook County Judicial Circuit "(Vacancy of Neville, Jr.)"

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
William B. Raines Democratic 76

Judge, Cook County Judicial Circuit (Vacancy of Reyes)

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Diana Rosario Democratic 77

Judge, Cook County Judicial Circuit (Vacancy of Hill Veal)

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Andrea Michele Buford Democratic 78

Judge, 2nd Subcircuit (Vacancy of O'Neal)

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Steven G. Watkins Democratic 80

Judge, 3rd Subcircuit (Vacancy of Donnelly)

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Terrence J. McGuire Democratic 80

Judge, 4th Subcircuit "(Vacancy of Billik, Jr.)"

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
John J. Mahoney Democratic 80
Ian Brenson Republican 81

Judge, 4th Subcircuit (Vacancy of Mulhern)

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
John Michael Allegretti Democratic 82

Judge, 7th Subcircuit (Vacancy of Hardy-Campbell)

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Robert D. Kuzas Democratic 80

Judge, 7th Subcircuit (Vacancy of Taylor)

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Judy Rice Democratic 82

Judge, 9th Subcircuit (Vacancy of Goldberg)

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Megan Elizabeth Goldish Democratic 80

Judge, 9th Subcircuit (Vacancy of Meyer)

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Anjana Hansen Democratic 82

Judge, 9th Subcircuit (Vacancy of Preston)

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Abbey Fishman Romanek Democratic 83

Judge, 10th Subcircuit (Additional Judgeship A)

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Anthony C. 'Tony' Kyriakopoulos Democratic 80

Judge, 11th Subcircuit (Additional Judgeship A)

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Pamela McLean Meyerson Democratic 80

Judge, 12th Subcircuit (Vacancy of Jordan)

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
James L. Kaplan Democratic 80
James Paul Pieczonka Republican 81

Judge, 13th Subcircuit (Vacancy of Iosco)

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
John Curry Republican 80

Judge, 15th Subcircuit "(Vacancy of Doody, Jr.)"

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Patrick Kevin Coughlin Democratic 80

Judge, 15th Subcircuit (Vacancy of Sterba)

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Chris Lawler Democratic 82

Judge, Illinois Appellate Court, 1st District (Retention)

Candidate Name Yes No
Thomas E. Hoffman 200 201

Judge, Cook County Judicial Circuit (Retention)

Candidate Name Yes No
Thomas E. Flanagan 202 203
Michael P. Toomin 204 205
Themis N. Karnezis 206 207
James Patrick Flannery 208 209
Sebastian Thomas Patti 210 211
Mary Ellen Coghlan 212 213
Kathleen Marie McGury 214 215
Shelley Lynn Sutker-Dermer 216 217
Lynn Marie Egan 218 219
Andrew Berman 220 221
Diane Gordon Cannon 222 223
Evelyn B. Clay 224 225
Clayton J. Crane 226 227
Candace Jean Fabri 228 229
John J. Fleming 230 231
Rodolfo (Rudy) Garcia 232 233
James J. Gavin 234 235
Rickey Jones 236 237
Kathleen G. Kennedy 238 239
William G. Lacy 240 241
Marjorie C. Laws 242 243
Patricia Manila Martin 244 245
Veronica B. Mathein 246 247
Edmund Ponce de Leon 248 249
James L. Rhodes 250 251
James G. Riley 252 253
Donald J. Suriano 254 255
Kenneth J. Wadas 256 257
Frank G. Zelezinski 258 259
Gregory Joseph Wojkowski 260 261
Mary Anne Mason 262 263
Robert E. Gordon 264 265
Lewis Nixon 266 267
Eileen Mary Brewer 268 269
Margaret Ann Brennan 270 271
Janet Adams Brosnahan 272 273
James Brown 274 275
Peter A. Felice 278 279
Kerry M. Kennedy 280 281
Casandra Lewis 282 283
Thomas J. Lipscomb 284 285
Sheila McGinnis 286 287
Dennis Michael McGuire 288 289
William Timothy O'Brien 290 291
Laura Marie Sullivan 292 293
Sandra Tristano 294 295
Valarie E. Turner 296 297
Raul Vega 298 299
Marilyn F. Johnson 300 301
Michael B. Hyman 302 303
Joan E. Powell 304 305
Patrick J. Sherlock 306 307
Anita Rivkin-Carothers 308 309
Maureen Ward Kirby 310 311
Edward A. Arce 312 313
James N. O'Hara 314 315
Mauricio Araujo 316 317
Eileen O'Neill Burke 318 319
Thomas J. Byrne 320 321
Ann Collins-Dole 322 323
Donna L. Cooper 324 325
Anna Helen Demacopoulos 326 327
Margarita Kulys Hoffman 328 329
Diana L. Kenworthy 330 331
Pamela Elizabeth Loza 332 333
Annie O'Donnell 334 335
Jackie Marie Portman 336 337
Pat Rogers 338 339
Dominique C. Ross 340 341
Kristyna Colleen Ryan 342 343
Debra B. Walker 344 345
Ursula Walowski 346 347
x

Candidate List Help

This is the list of candidates and races appearing on your ballot for the upcoming election.